trafny maj.

Zainspirowana wszelkimi blogowymi cyklami postów dotyczących podsumowań miesiąca, postanowiłam także stworzyć swoją własną serię. Trafny miesiąc, będzie przeglądem moich aktualnych inspiracji, instagramowych zdjęć, bieżącej playlisty i tego wszystkiego, co jest trochę zbyt błahe by poświęcić mu cały post. Mam nadzieję, że taka forma będzie dla Was ciekawa i inspirująca!

1. Tak jak już wspominałam, po ucieczce z Warszawy, przez miesiąc (na przełomie kwietnia i maja) byłam w mojej rodzinnej miejscowości – Niechorzu, gdzie odpoczywałam od miasta, regenerowałam siły i głównie spędzałam czas w kawiarni rodziców – Cafe Porto.

Pyszna pizza, kawowe wynalazki (popcornowe late!)  i możliwość planowania tekstów na trafną.pl przy Bukartyku i jazz’ie, zaowocowały tym, że zupełnie zapomniałam o frustracjach wielkiego miasta i uspokoiłam trochę swój wewnętrzny chaos.

Oczywiście jakbyście planowali kiedyś wycieczkę nad polskie morze, koniecznie wpadnijcie do Niechorza i Cafe Porto! #trafnapoleca

Playlistę z tego okresu znajdziecie w poście trafna muzyka.

2. Maj, to dla mnie przede wszystkim trafna.pl. Jeszcze przed ucieczką z Warszawy, postanowiłam sobie, że przed czerwcem wystartuję z własną stroną. Przyznam się szczerze, że nie sądziłam, że pójdzie mi to wszystko tak sprawnie. Oczywiście, na pewno by tak nie było, gdyby nie pomoc moich znajomych, specjalistów od spraw technicznych (dziękuję Chłopaki!).

Jeśli zajmujecie się grafiką i podobnymi klimatami, to zajrzyjcie na stronę Design Alley, prowadzoną przez mojego wybawiciela od spraw graficznych – Gustawa. #trafnapoleca

3. W celu przełamania mojej niechęci do wszelkich technologicznych kwestii i rozbudzenia ducha przedsiębiorczości, sięgnęłam po magazyn IT Girls wydawany przez Wysokie Obcasy. Działy gadżetów komputerowo-smartfonowych, mnie trochę przerosły, ale wywiady i ciekawostki całkowicie pochłonęły. Dowiedziałam się m.in. kim jest Susan Wojcicki i jak nazywała się kobieta, która wymyśliła wycieraczki do szyb w samochodach!

 

4. Oprócz pracy nad trafna.pl, maj upłynął mi również na odwiedzaniu moich ulubionych toruńskich miejsc i nadrabianiu zaległości towarzyskich. Razem z moją przyjaciółką Wiktorią byłyśmy w niezwykle klimatycznej restauracji Róże i Zen, piłyśmy sok z buraka w Bułce (uwielbiam sok z buraka!) i słuchałyśmy niezwykle poważnych rozmów przy kawie w Od dechy do dechy.

O najlepszych toruńskich miejscach również planuję pisać i przy każdej okazji będę zachęcać do odwiedzenia miasta z piernika!

Wiktoria to 1/2 duetu Les Travelers. Na blogu dziewczyn możecie poczytać o ich wyprawie do Tajlandii i wielu innych zakątków świata. Po obejrzeniu samych zdjęć, od razu chce się spakować plecak i ruszyć na koniec świata! #trafnapoleca

5. Muzycznym odkryciem miesiąca jest niezaprzeczalnie soundtrack ze Strażników Galaktyki! Odkąd byliśmy na drugiej części w kinie, non stop leci on w mieszkaniu. Sam film, oczywiście też polecam (chociaż przyznam się, że oglądałam tylko drugą część #typowatrafna).

6. Podsumowania miesiąca, nie mogłabym oczywiście skończyć bez wzmianki o perfumach! Powróciłam do tworzenia swojej aktualnej wishlisty, by uniknąć nieprzemyślanych zakupów w przyszłości. Do pierwszej piątki trafiła w tym miesiącu najnowsza Olympea Intense Paco Rabanne.

 

A Wam jak minął maj? Co czytaliście/oglądaliście, czego słuchacie i gdzie byliście? Dajcie znać!

 

Na koniec zachęcam Was jeszcze do śledzenia fanpage’a Trafna na Facebooku i na Instagramie, by być na bieżąco z nowymi wpisami!