trafne blogi, vlogi.

Odkąd tylko nauczyłam się samodzielnie korzystać z komputera i internetu, staram się wykorzystywać ten wirtualny świat w celach trochę bardziej inspirujących niż tylko do przeglądania facebooka, pudelka czy innych instagramów. W internecie przede wszystkim – czytam. Oprócz portali informacyjnych, są to najczęściej blogi. I właśnie dziś postanowiłam podzielić się z Wami moimi blogowymi ulubieńcami, do których regularnie powracam. Niektóre z tych blogów czytam już kilka ładnych lat, dlatego też możecie być pewni, że nie będzie to lista przypadkowych linków.

 

Perfumy

1. Nez de Luxe

Kiedy rozpoczynała się moja fascynacja światem zapachów, nie do końca wiedziałam skąd czerpać na jego temat informacje. Szybko pozbyłam się naiwnych przekonań o poziomie wiedzy konsultantek w perfumeriach i szukałam dalej swojego zapachowego przewodnika. W porę trafiłam na bloga Marcina Budzyka, który jeszcze wtedy pod inną nazwą, oczarował mnie całkowicie. Byłam pod wrażeniem ile można napisać o perfumach i jak bardzo ten świat jest inspirujący. Marcin jest jedną z nielicznych osób, z których opinią co do perfum rzeczywiście się liczę i zawsze kiedy myślę o zakupie jakiegoś flakonu całkowicie w ciemno, najpierw sprawdzam cóż on na ich temat napisał. Nez de Luxe sprawił, że sama zaczęłam pisać o zapachach, dlatego też właśnie z tego powodu, nie mogło tego bloga zabraknąć w tym zestawieniu. Kiedyś miałam nawet okazję uczestniczyć w warsztatach współprowadzonych przez Marcina Budzyka – było to spotkanie dla czytelników bloga Marcina, a także BeautyIcon oraz Olfaktorii.

2. Edpholiczka

Bloga Kasi odkryłam kilka lat temu i muszę przyznać, że niezwykle przyjemnie się patrzy na prawdziwy przykład tego jak bardzo można się rozwinąć na przestrzeni czasu. Od samego początku oczywiście, byłam zachwycona tym jak Edpholiczka opowiada o perfumach, jak wiele zna zapachów o których ja istnieniu nie miałam pojęcia, ale wtedy jeszcze nie widziałam tego co widzę teraz. Kasia jest profesjonalistką w każdym calu, ale i prawdziwą pasjonatką świata zapachów, dlatego też nie zdecydowała się iść najłatwiejszą drogą i pisać co chwila postów sponsorowanych, tylko rzetelnie przygotowuje recenzje i szczerze przedstawia swoje opinie na temat perfum. Dla mnie to niezwykle ważne i właśnie dlatego dalej do Kasi zaglądam, ponieważ ufam jej opiniom, chociaż oczywiście nie zawsze się z nimi zgadzam.

3. Pachnące Historie

To blog, który od samego początku ujął mnie stylem i pięknymi metaforami autorki. Każda recenzja to namalowana słowem ilustracja, idealnie oddająca charakter perfum. Na samym początku zresztą Magda właśnie w tym klimacie prowadziła swojego bloga i malowała jeszcze dodatkowo obrazy inspirowane zapachami. Trochę żałuję, że z tego zrezygnowała, chociaż pewnie dzięki temu ma czas na częstsze recenzje, także można to Magdzie wybaczyć!

Beauty

1. Agata Ma Nosa

Zapachy to jak najbardziej mój świat, lecz już kosmetyki to raczej nie moja bajka. Chociaż nie ukrywam, że co jakiś mam potrzebę by się dowiedzieć cóż się dzieje w branży beauty i jakim produktom warto się przyjrzeć. I właśnie dlatego, tak bardzo lubię zaglądać do Agaty, która swojego bloga prowadzi już wiele lat i zdecydowanie wyróżnia się na tle beauty blogerek. Jej niepowtarzalny styl, pozytywna osobowość, oraz oczywiście zamiłowanie do perfum, sprawia, że nawet oglądanie makijaży sprawia mi frajdę!

 

Lifestyle

1. Joanna Glogaza

Wiele osób myśli, że jak blog wpisuje się w kategorię lifestyle, to jest tak naprawdę o niczym. Nic bardziej mylnego. Joanna Glogaza mimo, że zaczynała od tematyki typowo szafiarskiej, teraz dzieli się swoimi przemyśleniami na przeróżne tematy – od historii swoich podróży, przez przeboje związane z zakładaniem własnej marki, a nawet po metamorfozy mieszkania. Najbardziej ujmuje mnie tym, że cały czas określa swoje uosobienie jako „emeryckie”, co tak bardzo pasuje również do mnie! Naprawdę często korzystam z polecanych przez Joasię książek, filmów czy playlist, ponieważ mamy bardzo podobny gust.

VLOG

1.  Krzysztof Gonciarz

Nigdy nie sądziłam, że wkręcę się w jakikolwiek kanał youtubowy, a tu taka niespodzianka. Zawsze gdy mam chwilę włączam sobie Krzysztofa i oglądam jego vlogi i relacje z wypraw, które są naprawdę inspirujące i ciekawe. Bardzo cenię to w jaki sposób pomiędzy pokazywaniem swojej codzienności, potrafi przekazać szerszy komunikat, zmotywować do działania, zmusić do przemyślenia jakiegoś tematu. To wbrew pozorom nie są zwykłe filmiki przedstawiające rzeczywistość Polaka mieszkającego w Japonii, to zdecydowanie coś więcej – pokusiłabym się nawet o nazwanie Krzysztofa youtubowym, ukrytym coachem.

 

Ta lista to są blogi/vlogi, które śledzę od dawna, jednak jest jeszcze kilka takich, które odkryłam niedawno. Myślę, że jak tylko poznam je trochę lepiej, to również o nich Wam kiedyś opowiem. A teraz czekam na Was – koniecznie dajcie mi znać jakie są Wasze ulubione miejsca w sieci i jakie strony odwiedzacie regularnie!